django - en to os translation catalogue (252 entries)

en: "%(path)s" does not exist
os: "%(path)s" нӕй

en: %(datetime)s couldn't be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
os: %(datetime)s нӕ бӕрӕг кӕны ацы рӕстӕджы тагы %(current_timezone)s; гӕнӕн ис бирӕнысанон у кӕнӕ та нӕй.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
os: %(model_name)s ацы %(field_label)s-имӕ нырид ис.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
os[0]: %(size)d байт
os[1]: %(size)d байты

en: %d day | %d days
os[0]: %d бон
os[1]: %d боны

en: %d hour | %d hours
os[0]: %d сахат
os[1]: %d сахаты

en: %d minute | %d minutes
os[0]: %d минут
os[1]: %d минуты

en: %d month | %d months
os[0]: %d мӕй
os[1]: %d мӕйы

en: %d week | %d weeks
os[0]: %d къуыри
os[1]: %d къуырийы

en: %d year | %d years
os[0]: %d аз
os[1]: %d азы

en: %s GB
os: %s ГБ

en: %s KB
os: %s КБ

en: %s MB
os: %s МБ

en: %s PB
os: %s ПБ

en: %s TB
os: %s ТБ

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
os: (Ӕмбӕхст быдыр %(name)s) %(error)s

en: 0 minutes
os: 0 минуты

en: AM
os: ӔР

en: Afrikaans
os: Африкаанс

en: Albanian
os: Албайнаг

en: April
os: Апрель

en: Arabic
os: Араббаг

en: Argentinian Spanish
os: Аргентинаг испайнаг

en: August
os: Август

en: Azerbaijani
os: Тӕтӕйраг

en: Basque
os: Баскаг

en: Belarusian
os: Беларусаг

en: Bengali
os: Бенгалаг

en: Big (8 byte) integer
os: Стыр (8 байты) ӕгас нымӕц

en: Boolean (Either True or False)
os: Булон (Бӕлвырд кӕнӕ Мӕнг)

en: Boolean (Either True, False or None)
os: Булон (Бӕлвырд, Мӕнг кӕнӕ Ницы)

en: Bosnian
os: Босниаг

en: Brazilian Portuguese
os: Бразилаг португалаг

en: Breton
os: Бретойнаг

en: British English
os: Бритайнаг англисаг

en: Bulgarian
os: Болгайраг

en: Burmese
os: Бурмизаг

en: Catalan
os: Каталайнаг

en: Change
os: Фӕивын

en: Clear
os: Сыгъдӕг

en: Comma-separated integers
os: Къӕдзыгӕй хицӕнгонд ӕгас нымӕцтӕ

en: Croatian
os: Хорватаг

en: Currently
os: Ныр

en: Czech
os: Чехаг

en: Danish
os: Даниаг

en: Date (with time)
os: Бон (ӕд рӕстӕг)

en: Date (without time)
os: Бон (ӕнӕ рӕстӕг)

en: December
os: Декабрь

en: Decimal number
os: Дӕсон нымӕц

en: Delete
os: Схафын

en: Directory indexes are not allowed here.
os: Ам директориты индекстӕ нӕй гӕнӕн.

en: Dutch
os: Нидерландаг

en: Email address
os: Электрон посты адрис

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
os: Номхыгъд афтид у, ӕмӕ '%(class_name)s.allow_empty' мӕнг у.

en: English
os: Англисаг

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй дӕсон бынӕттӕ %(max)s-ӕй фылдӕр ма уой.
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй дӕсон бынӕттӕ %(max)s-ӕй фылдӕр ма уой.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй дӕсон стъӕлфы размӕ %(max)s цифрӕйӕ фылдӕр ма уа.
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй дӕсон стъӕлфы размӕ %(max)s цифрӕйӕ фылдӕр ма уа.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй иууыл иумӕ %(max)s цифрӕйӕ фылдӕр уой.
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй иууыл иумӕ %(max)s цифрӕйӕ фылдӕр уой.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ацы файлы номы %(max)d дамгъӕйӕ фылдӕр ма уа(ис дзы %(length)d).
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ацы файлы номы %(max)d дамгъӕйӕ фылдӕр ма уа(ис дзы %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ам %(limit_value)d дамгъӕ уӕддӕр уа (ис дзы %(show_value)d).
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ам %(limit_value)d дамгъӕйы уӕддӕр уа (ис дзы %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
os[0]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ам %(limit_value)d дамгъӕйӕ фылдӕр ма уа (ис дзы %(show_value)d).
os[1]: Дӕ хъус бадар цӕмӕй ам %(limit_value)d дамгъӕйӕ фылдӕр ма уа (ис дзы %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
os: Ацы бӕрц хъуамӕ уа %(limit_value)s (у %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
os: Ацы бӕрц хъуамӕ уа %(limit_value)s, кӕнӕ цъусдӕр.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
os: Ацы бӕрц хъуамӕ уа %(limit_value)s, кӕнӕ цъусдӕр.

en: Enter a list of values.
os: Бафысс мидисты номхыгъд.

en: Enter a number.
os: Бафысс нымӕц.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
os: Раст бӕрӕг ном бафысс, цӕмӕй дзы уой дамгъӕтӕ, нымӕцтӕ бынылхӕххытӕ кӕнӕ дефистӕ.

en: Enter a valid IPv4 address.
os: Раст IPv4 адрис бафысс.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
os: Раст IPv4 кӕнӕ IPv6 адрис бафысс.

en: Enter a valid IPv6 address.
os: Раст IPv6 адрис бафысс.

en: Enter a valid URL.
os: Раст URL бафысс.

en: Enter a valid date.
os: Раст бон бафысс.

en: Enter a valid date/time.
os: Раст бон/рӕстӕг бафысс.

en: Enter a valid email address.
os: Раст email адрис бафысс.

en: Enter a valid time.
os: Раст рӕстӕг бафысс.

en: Enter a valid value.
os: Раст бӕрц бафысс.

en: Enter a whole number.
os: Бафысс ӕнӕхъӕн нымӕц.

en: Enter only digits separated by commas.
os: Бафысс ӕрмӕст нымӕцтӕ, къӕдзгуытӕй дихгонд.

en: Esperanto
os: Есперанто

en: Estonian
os: Эстойнаг

en: February
os: Февраль

en: Field of type: %(field_type)s
os: Быдыры хуыз: %(field_type)s

en: File
os: Файл

en: File path
os: Файлы фӕт

en: Finnish
os: Финнаг

en: Floating point number
os: Уӕгъд стъӕлфимӕ нымӕц

en: Foreign Key (type determined by related field)
os: Ӕттагон Амонӕн (хӕстӕг быдырӕй бӕрӕггонд хуыз)

en: French
os: Францаг

en: Fri
os: Мрб

en: Friday
os: Майрӕмбон

en: Frisian
os: Фризаг

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
os: Фидӕн %(verbose_name_plural)s-мӕ бавналӕн нӕй, уымӕн ӕмӕ %(class_name)s.allow_future Мӕнг у.

en: Galician
os: Галициаг

en: Georgian
os: Гуырдзиаг

en: German
os: Немыцаг

en: Greek
os: Грекъаг

en: Hebrew
os: Иврит

en: Hindi
os: Хинди

en: Hungarian
os: Венгриаг

en: IP address
os: IP адрис

en: IPv4 address
os: IPv4 адрис

en: Icelandic
os: Исландаг

en: Image
os: Ныв

en: Index of %(directory)s
os: %(directory)s-ы индекс

en: Indonesian
os: Индонезиаг

en: Integer
os: Ӕгас нымӕц

en: Interlingua
os: Интерлингва

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
os: Боны рӕнхъ '%(datestr)s'-ы лӕвӕрд формат '%(format)s' раст нӕу

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
os: Мӕнг фарс (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
os: Ирландиаг

en: Italian
os: Италиаг

en: January
os: Январь

en: Japanese
os: Япойнаг

en: July
os: Июль

en: June
os: Июнь

en: Kannada
os: Каннадаг

en: Kazakh
os: Казахаг

en: Khmer
os: Хмераг

en: Korean
os: Корейаг

en: Latvian
os: Латвийаг

en: Lithuanian
os: Литвайаг

en: Luxembourgish
os: Люксембургаг

en: Macedonian
os: Мӕчъидон

en: Malayalam
os: Малайаг

en: Many-to-many relationship
os: Бирӕйӕн-бирӕ бастдзинад

en: March
os: Мартъи

en: May
os: Май

en: Mexican Spanish
os: Мексикайнаг Испайнаг

en: Mon
os: Крс

en: Monday
os: Къуырисӕр

en: Mongolian
os: Монголиаг

en: Nepali
os: Непалаг

en: Nicaraguan Spanish
os: Никарагуайаг испайнаг

en: No
os: Нӕ

en: No %(verbose_name)s found matching the query
os: Домӕнӕн ницы %(verbose_name)s ӕмбӕлы

en: No %(verbose_name_plural)s available
os: Ницы %(verbose_name_plural)s ис

en: No day specified
os: Бон амынд нӕ уыд

en: No file was submitted.
os: Ницы файл уыд лӕвӕрд.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
os: Ницы файл уыд лӕвӕрд. Абӕрӕг кӕн формӕйы кодкӕнынады хуыз.

en: No month specified
os: Мӕй амынд нӕ уыд

en: No week specified
os: Къуыри амынд нӕ уыд

en: No year specified
os: Аз амынд нӕ уыд

en: Norwegian Nynorsk
os: Норвегийаг Нинорск

en: November
os: Ноябрь

en: October
os: Октябрь

en: One-to-one relationship
os: Иуӕн-иу бастдзинад

en: Order
os: Рад

en: Ossetic
os: Ирон

en: PM
os: ӔФ

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
os: Фарс 'last' нӕу, нӕдӕр ӕй int-мӕ ис гӕнӕн раивын.

en: Persian
os: Персайнаг

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
os: Дӕ хорзӕхӕй, %(field)s-ы дывӕр рардтӕ сраст кӕн. Хъуамӕ уникалон уа.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
os: Дӕ хорзӕхӕй, %(field)s-ы дывӕр рардтӕ сраст кӕн.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
os: Дӕ хорзӕхӕй, %(field_name)s-ы дывӕр рардтӕ сраст кӕн. Хъуамӕ %(date_field)s-ы %(lookup)s-ӕн уникалон уа.

en: Please correct the duplicate values below.
os: Дӕ хорзӕхӕй, бындӕр цы  дывӕр рардтӕ ис, уыдон сраст кӕн.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
os: Дӕ хорзӕхӕй, кӕнӕ бадӕтт файл, кӕнӕ банысан кӕн сыгъдӕг чекбокс. Дыууӕ иумӕ нӕ.

en: Polish
os: Полаг

en: Portuguese
os: Португалаг

en: Positive integer
os: Позитивон ӕгас нымӕц

en: Positive small integer
os: Позитивон гыццыл ӕгас нымӕц

en: Punjabi
os: Пенджабаг

en: Raw binary data
os: Хом бинарон рардтӕ

en: Romanian
os: Румынаг

en: Russian
os: Уырыссаг

en: Sat
os: Сбт

en: Saturday
os: Сабат

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
os: Раст фадат равзар. %(value)s фадӕтты ӕхсӕн нӕй.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
os: Раст фадат равзар. УКыцы фадат фадӕтты ӕхсӕн нӕй.

en: September
os: Сентябрь

en: Serbian
os: Сербаг

en: Serbian Latin
os: Латинаг Сербаг

en: Simplified Chinese
os: Ӕнцонгонд Китайаг

en: Slovak
os: Словакиаг

en: Slovenian
os: Словенаг

en: Slug (up to %(max_length)s)
os: Слаг (ӕппӕты фылдӕр %(max_length)s)

en: Small integer
os: Гыццыл ӕгас нымӕц

en: Spanish
os: Испайнаг

en: String (up to %(max_length)s)
os: Рӕнхъ (%(max_length)s-ы йонг)

en: Sun
os: Хцб

en: Sunday
os: Хуыцаубон

en: Swahili
os: Суахили

en: Swedish
os: Шведаг

en: Tamil
os: Тамилаг

en: Tatar
os: Тӕтӕйраг

en: Telugu
os: Телугу

en: Text
os: Текст

en: Thai
os: Тайаг

en: The submitted file is empty.
os: Лӕвӕрд файл афтид у.

en: This field cannot be blank.
os: Ацы быдыр афтид ма хъуамӕ уа.

en: This field cannot be null.
os: Ацы быдыр нул ма хъуамӕ уа.

en: This field is required.
os: Ацы быдыр ӕнӕмӕнг у.

en: Thu
os: Цпр

en: Thursday
os: Цыппӕрӕм

en: Time
os: Рӕстӕг

en: Traditional Chinese
os: Традицион Китайаг

en: Tue
os: Дцг

en: Tuesday
os: Дыццӕг

en: Turkish
os: Туркаг

en: Udmurt
os: Удмуртаг

en: Ukrainian
os: Украинаг

en: Unknown
os: Ӕнӕбӕрӕг

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
os: Раст ныв бавгӕн. Ды цы файл бавгӕдтай, уый кӕнӕ ныв нӕ уыд, кӕнӕ хӕлд ныв уыд.

en: Urdu
os: Урду

en: Venezuelan Spanish
os: Венесуелаг испайнаг

en: Vietnamese
os: Вьетнамаг

en: Wed
os: Ӕрт

en: Wednesday
os: Ӕртыццӕг

en: Welsh
os: Уельсаг

en: Yes
os: О

en: a.m.
os: ӕ.р.

[ctx: abbrev. month]
en: April
os: Апрель

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
os: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
os: Дек.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
os: Фев.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
os: Янв.

[ctx: abbrev. month]
en: July
os: Июль

[ctx: abbrev. month]
en: June
os: Июнь

[ctx: abbrev. month]
en: March
os: Мартъи

[ctx: abbrev. month]
en: May
os: Май

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
os: Ноя.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
os: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
os: Сен.

[ctx: alt. month]
en: April
os: Апрель

[ctx: alt. month]
en: August
os: Август

[ctx: alt. month]
en: December
os: Декабрь

[ctx: alt. month]
en: February
os: Февраль

[ctx: alt. month]
en: January
os: Январь

[ctx: alt. month]
en: July
os: Июль

[ctx: alt. month]
en: June
os: Июнь

[ctx: alt. month]
en: March
os: Мартъи

[ctx: alt. month]
en: May
os: Май

[ctx: alt. month]
en: November
os: Ноябрь

[ctx: alt. month]
en: October
os: Октябрь

[ctx: alt. month]
en: September
os: Сентябрь

en: and
os: ӕмӕ

en: apr
os: апр

en: aug
os: авг

en: dec
os: дек

en: feb
os: фев

en: jan
os: янв

en: jul
os: июл

en: jun
os: июн

en: mar
os: мар

en: may
os: май

en: midnight
os: ӕмбисӕхсӕв

en: noon
os: ӕмбисбон

en: nov
os: ноя

en: oct
os: окт

en: or
os: кӕнӕ

en: p.m.
os: ӕ.ф.

en: sep
os: сен

en: yes,no,maybe
os: о,нӕ,гӕнӕн ис
